Powered By Blogger

wtorek, 20 stycznia 2015

Powrót później niż planowałem


Pisząc ostatni post w lipcu liczyłem że  następny będzie za około 10 dni. No cóż, stało się inaczej.Trudno, ale tu nie miejsce aby o tym pisać.

Zmieniam również temat.  Chcę od teraz poświęcić moje wpisy tematowi finansowania społecznościowego.  Temat bardziej znany niż się wydaje.Przecież wszystkie zbiórki o których bardzo głośno i mniej głośno się mówi jak, WOŚP,  Caritas, odpisy 1% od podatków itp, składki         na różne fundacje, to jest właśnie to. Staje się również coraz bardziej powszechne finansowanie przedsięwzięć biznesowych osób indywidualnych. Pozwól że zacytuje fragment książki.

"Bardzo często podczas grilla ze znajomymi, w przerwie konferencji lub podczas piątkowego spotkania przy piwie,można usłyszeć opowieści o genialnych pomysłach. 
Zdobyte doświadczenia i kontakty, sukcesy innych osób oraz chęć realizacji przedsięwzięcia na własną rękę, bez konieczności podporządkowania się szefowi, są niezłym gruntem dla kiełkujących
idei. 

Cechą wspólną większości z nich jest, że ziarno nie trafia na żyzną glebę. Większość z nas chce być współtwórcą sukcesu, niezależnie od tego, czy ma on przyjąć wymiar duchowy, czy też materialny.

Często jednak nie podejmujemy fascynującego wyzwania, jakim jest wcielenie własnych, ambitnych planów w życie. A obecnie jest to dużo łatwiejsze, niż się wydaje. Nie trzeba posiadać kapitału na start, zbędne są umowy partnerskie, zgody „ludzi z branży”, by osiągnąć sukces.

 Liczy się jedynie pomysł oraz zaangażowanie w proces doprowadzenia do jego  realizacji."

Jest to fragment książki której autorem jest  Karol Król a nosi ona tytuł
CROWDFUNDING OD POMYSŁU DO BIZNESU, DZIĘKI SPOŁECZNOŚCI.

Crowdfunding, obca nazwa ale oznaczająca to samo. do sprawdzenia w Wikipedii.



I jeszcze jeden krótki fragment tej książki:
"Crowdfunding to mechanizm opierający się na sześciu krokach, przy czym pierwszy i piąty są najważniejsze i stanowią cel, a pozostałe są środkami do jego osiągnięcia.

1) masz pomysł,
2) dopracuj go i pokaż szerokiej społeczności — pokaż odwagę
i chęć działania!
3) promuj go korzystając z różnych narzędzi — każdy powinien
wiedzieć o Tobie, jako kreatywnym inicjatorze ciekawych
przedsięwzięć!
4) zbieraj małe wpłaty od osób sympatyzujących z Twoim
pomysłem, jego efektem lub takich, które poddały się Twojemu
parciu do osiągnięcia sukcesu!
5) zrealizuj zgodnie z planem swoją ideę!
6) podziel się z osobami, dzięki którym Twój sukces był możliwy.

Crowdfunding umożliwił realizację setek tysięcy projektów o dużym znaczeniu osobistym, lokalnym oraz międzynarodowym.
Pozwolił na uniezależnienie się od decydentów i właścicieli kapitału, decentralizację władzy oraz rozproszenie różnego rodzaju ryzyka."

Może na dzisiaj wystarczy, chociaż dodam, że jest to temat bardzo ciekawy, o możliwościach przekraczających wyobrażenia wielu czytających te słowa. A co ważne dostępny dla każdego z nas.

Ryszard Musiał

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz